сите категории
EN

Машки модни трендови пролет 2022 година - погледнете во слики

Време: 2022-01-05

Лесни костуми, џемпери елеци, шапки на кофи и бук накит... Еве кои се клучните 10 трендови кои ќе ви дојдат оваа сезона.


1. Мазги

Сабото во градината имаше висока мода преуредување. Без разлика дали се работи за крзнениот стил на Марни или на Хантер 

ледено-син гумен пар, лизгањето на мазга е најбрзиот начин за стилски стапала оваа сезона. 

10002 (1)

2. Бермуди

Добри вести ако не сте љубител на кратки шорцеви: неговото владеење на плажа заврши и Бермудите се вратија. Пространа 

скроени шорцеви беа видени на пистата на Џорџо Армани, Казабланка и Фенди. Изберете од живописни 

отпечатоци на класично бело... и сè помеѓу. Инвестирајте во блок боја за да ви го разубави летото 

гардероба

10003

3. Без ракави

Сè уште не го спакувајте елекот за џемпер, блузи без ракави ќе бидат насекаде кога ќе излезе сонцето. 

Ставете ги панталоните со широки ногавици и можете да одите.

10026

4. Буци синџири

Дебелите сребрени синџири се клучен додаток за пролетта; од ѓердани до нараквици за лична карта, колку погусто, толку подобро.

 Верзијата на нараквицата на Прада има плакета изгравирано со лого што служи како затворач, додека синџирот на Мисома

 Ѓердан е едноставен, но ефикасен начин да го завршите вашиот изглед.

10001 (1)

5. Кардигани Некогаш заштитник на дедовци и голфери, кардиганот забележа раст на своите модни акции во 2020 година 

кога Хари Стајлс ја носеше крпеницата на ЏВ Андерсон и предизвика сензација на TikTok. Остана 

високо оттогаш. Прифатете го новиот род на пастелни, аргилни и смели стилови и направете го фокусна точка на вашата

изгледа. 

10010

6. Нови торби

Разноврсна, практична и шик, услужната торба е стабилен стил. Без разлика дали одите во канцеларија, на

теретана или ноќе, ставете го вашиот комплет во една од овие стилски чанти со повеќе џебови.

10006

7. Капи на кофа

Ова лето бескрајната наклонетост кон носталгијата од 90-тите ни ја носи капата со кофа. Прада има а 

вградена торбичка за монети и практични слотови за очила за сонце.

10005

8. Бејзбол јакни

Забележано во Moschino и Louis Vuitton во жолта боја и високо-блескаво црвено во Dolce Gabbana. Носете со фармерки

 и обучувачи, или чино и мокасини (или дури и шорцеви) за и лесен приготвен изглед. 

10007

9. Wordle зелено

Свежо! Живописно! Остри! Вашата омилена загатка со зборови сега е клучен играч за гардероба, Wordle green, ака јаболко 

(или босилек, но никогаш смарагд, obvs) е пролетната топла сенка. 

10008

10. Летни костуми

Свадбите се вратија! Запознајте се со неструктурираното кроење: послободно, полесно и направено од лен 

и свила. 

10009